Anna Maria
wtorek, 03 czerwca 2008
Mój mały kucyk
Uwielbiam Moje małe kucyki.
A na dzień dziecka jeździłam na małym kucyku.
Trochę się wystraszyłam, nie wiedziałam, że będzie tak podrzucać. Do tego podbiegł pies i przestraszył kucyka, gdy na nim siedziałam. Zrezygnowałam w połowie trasy. Ale bardzo mi się podobało.

wtorek, 24 lipca 2007
Wyrzuty sumienia

Mamusia ma wyrzuty sumienia, że nauczyła mnie oglądać telewizję. Bo gdy tylko wracam do domu, to nie chcę się bawić zabawkami, ale wskazuję paluszkiem nasz mały ekran. Albo podaję Mamusi pilota, raz to mi się nawet udało samej za jego pomocą włączyć telewizor.

Jeden argument ma Mamusia na uspokojenie wyrzutów sumienia. Interesują mnie tylko bajki i to te eee... eeduu... kcyjne? no wiecie jakie, takie co mnie uczą różnych rzeczy. Uwielbiam swój program MiniMini i Misia z niebieskiego domu !

Lubię książeczki

Ostatnio, gdy Tatuś lub Mamusia odbierają mnie ze żłobka przynoszę im jakąś książeczkę do obejrzenia. W żłobku jest bardzo dużo książeczek i bardzo mi się podobają. Lubię w nich wyszukiwać moich ulubionych postaci: kotka, pieska i lalę.

Jeśli chodzi o inne moje żłobkowe przygody, to jeszcze tajemnica. Gdy nauczę się mówić, może wtedy coś opowiem Mamusi, by mogła to tutaj zapisać.

Mimo, że jeszcze nie mówię, Rodzice wiedzą, że lubię żłobek, bo nie płaczę, gdy mnie tam zostawiają, a czasami to nawet nie chcę wracać do domu.

poniedziałek, 23 lipca 2007
Gorące ! Ciepłe.

Rodzice uczą mnie bym nie dotykała gorącego. Mówią: "uważaj gorące", gdy chcę czegoś dotkąć i gdy nie posłucham, to bardzo boli. Buuu ...

Uczą mnie też, dmuchać na ciepłe jedzenie. Ffffffff ...

Gdy więc Tatuś dziś nalał mi do butelki herbatkę, i gdy powiedział, że jest jeszcze za ciepła, to wzięłam butelkę za ustnik i podmuchałam butelkę: fffffff ...

Tak jak mnie Rodzice nauczyli :D

23:56, alicja_1979 , W domu
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 08 lipca 2007
Ania głucha jest

"Aniu chodź tutaj."

"Aniu postrzątaj zabawki."

"Aniu nie wyrzucaj zabawek z pudełka, dopiero je posprzątaliśmy."

"Aniu nie siadaj na ten wózek, to wózek dla Misia."

"Aniu to nie jest twoja książka."

Ania głucha jest.

sobota, 07 lipca 2007
Buziaczki na dobranoc

Najbardziej lubię, gdy wieczorem są i Tatuś i Mamusia. Przytulają mnie wtedy razem, dają się całować po czołach i przytulać przeze mnie. Wtedy Rodzice całują mnie w policzki.

Dziś obróciłam Tatusia głowę, odepchnęłam Mamusi by Rodzice mogli się pocałować. Potem się razem uśmieliśmy.

22:39, alicja_1979 , Rodzice
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 05 lipca 2007
Ka ka

Moje słownictwo jest coraz bogatsze. Lecz wciąż tak ubogie, śmieje się Mamusia.

Oto słowa / rzeczy, na które mówię "ka ka":

huśtawka - gdy wyciągam album ze zdjęciami i znajduję zdjęcie z huśtawką;

a kuku - gdy się chowam;

wszelkie ptactwo: kury, kaczki, koguty;

koty.

Dziś doszło jeszcze jedno słowo, a było to tak:

Mamusia już mówiła, że nie chcę pić mleka, nawet ukrytego w kakao. Mamusia sprytnie zrobiła mi kakao z mlekiem oczywiście, a na łyżeczce dała spróbować samego suchego kakao. Zasmakowało mi. Mimo to po wypiciu jednej butelki, następnego dnia nie chciałam pić. Tutaj wkroczył Tatuś. Kakao stało na brzegu szafki do czasu aż zachciało mi się pić i nie miałam innego wyjścia i musiałam je wypić. Było to jakiś tydzień temu.

I dochodzę do dnia dzisiejszego. Po obiedzie dostałam kakao, wypiłam je ze smakiem. Wieczorem na brzegu szafki stało pół butelki herbatki. Podeszłam, wskazałam paluszkiem patrząc na Mamusię i powiedziałam: "Ka ka". I Mamusia się domyśliła, że PROSZĘ o KAKAO.

22:39, alicja_1979 , ja mówię
Link Dodaj komentarz »
Piknik i kuj kuj

Później, też w niedzielę, byliśmy całą naszą Rodzinką, czyli Ja i moi Rodzice na pikniku w Palmiarni. Zabawę tę zorganizował zakład pracy mojej Mamusi.

Było tam wiele atrakcji: grill i inne jedzenie, teatrzyk kukiełkowy i malowanie twarzy, i oczywiście zwiedzanie Palmiarni.

Bardzo podobały mi się rybki

a popłakałam się przy tych roślinkach

Tatuś trzymał mnie na rękach przy takiej roślince, a gdy wyciągnęłam do tego czegoś rączkę Mamusia powiedziała: "kuj kuj", zapomniała dodać "nie dotykaj!". Już więcej nie dotknę "kuj kuja", a dotknęłam parę razy. Teraz na widok zdjęcia zbiera mi się na płacz i pokazuję rączkę, w którą się ukłułam.

Po za tym Piknik był super!

Bawiłam się przez chwilę z chłopcem, który miał takiego samego Misia jak ja, tylko szarego

Mamusia mówi, że dostaliśmy go od tego samego Mikołaja. Od tego który zrobił ten Piknik.

Lubię tego Mikołaja.

Hau Hau i piłeczka

W niedzielę, przed Piknikiem, byłam z Mamusią i Tatusiem u mojej Jedynej I Prawdziwej Cioci Basi. Ciocia ma pieska pieszczotliwie zwanego Nerwusiem, o imieniu Nero, które bardzo dużo szczeka.

Szczekał i na mnie, ale ja się go nie bałam. Mamusia i Tatuś pilnowali by się do mnie nie zbliżał, a ja chciałam się z Nerwusiem ganiać, nie przeszkadzało mi jego szczekanie. Wiem, że on tylko dużo gada, przecież dzieci wiedzą takie rzeczy.

Nero ma swoją ukochaną piłeczkę, za którą uwielbia biegać i łapać ją, gdy się ją mu rzuci. Bardzo szybko zrozumiałam zasady tej zabawy. I w ten sposób, w ciągu nie całych dwóch godzin Nerwuś się uspokoił i już tyle nie szczekał. Przynosił mi piłeczkę

a ja mu ją rzucałam lub po prostu upuszczałam. I śmiałam się przy tym tak pięknie jak nigdy wcześniej. Rodzice i Ciocia i jej mąż byli po prostu zdziwieni i uśmiechnięci.

A gdy już wychodziliśmy, a nie wiecie, że całuśne ze mnie dziecko, gdy robię papa, tak długo chodziłam za Nerem z wyciągniętymi ustami, aż udało mi się go w noska pocałować. Tak się zaprzyjaźniliśmy. Mamusia tylko żałuje, że już miała schowany aparat.

22:05, alicja_1979
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 03 lipca 2007
Wy - Bawiciel

Ostatnio odkryłam nową zabawkę. Telewizor.

Bajki są tam śliczne, o misiach, kotkach i pieskach. Po prostu super.

Tylko Rodzice się złoszczą, gdy za blisko podchodzę. Czasami to się nawet od tego telewizor psuje i wyłacza. Ale gdy usiądę na wersalce już działa.

I Rodzice mówią, że mają chwilę ciszy.

10:52, alicja_1979 , W domu
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8
Skopiuj CSS